Czy wyobrażasz sobie jeszcze życie bez Internetu?

Nie wyobrażamy sobie już życia bez Sieci – taka jest prawda. Wynalazek, który pierwotnie miał służyć do wewnętrznej komunikacji jedynie armii amerykańskiej, obecnie ułatwia życie milionom ludzi na całym świecie.

Aktualności zawsze dostępne

Komu ułatwia życie net? Na przykład studentom, którzy obecnie spokojnie otrzymują od wykładowców rozmaite skrypty i prezentacje, zabezpieczone tylko hasłem. Dziś student zanim wybierze się na uczelnię, sprawdza stronę wydziału. Jeśli doktor postanowił w ostatniej chwili odwołać zajęcia, informacja o tym znajdzie się na portalu. To bez sensu jechać w ciemno, żeby pocałować klamkę.

Dzięki niech będą Wielkiemu Digitalowi za wirtualne dworce!

Wiele osób nie wychodzi z domu na tramwaj czy autobus, bez wcześniejszego sprawdzenia najbliższego odjazdu. Po co czekać i nudzić się na ulicy? Przedział oczekiwania na środki komunikacji miejskiej i tak zazwyczaj nie przekracza 10 – 20 minut, jednak już w przypadku kolei, internetowy rozkład jazdy to wielkie ułatwienie życia. Tym bardziej, że tablice na stacjach często nie posiadają wszystkich potrzebnych wiadomości, megafony brzmią niewyraźnie, a osoby pracujące w okienkach bywają niechętne do udzielania wyjaśnień.

Załatw to szybciej!

Sztywny system, choć na początku bez przekonania, podąża jednak za ogólną tendencją. Znakomitym tego przykładem jest rządowy serwis E-Deklaracje, który od 2008 roku umożliwia złożenie PITów drogą elektroniczną. Wystarczy pobrać darmowy program do podatków, rozliczyć się i złożyć e-formularz. To już koniec kolejek i wielkich arkuszy, które działają na obywatela, jak płachta na byka.

”Before” w necie

Studenci nie dostrzegają teraz oryginalnych plakatów i nie zwracają zbyt wielkiej uwagi na słupy ogłoszeniowe w mieście. Czymkolwiek się interesują wszystko znajdą w Sieci. Trzeba tylko wrzucić przed weekendem w Google nazwę swojego miasta i frazę „imprezy, koncerty”, a otrzymają pełen wykaz sposobów do zabawy w piątkowy i sobotni wieczór. Do tego dołączają zaproszenia na fb. A gdyby ktoś wybrał prywatkę u przyjaciół, to bardzo prawdopodobne, że skończy się na tzw. You Tube Party, kiedy to imprezowicze raczą się przy stole i idąc w kółeczko wrzucają ulubione kawałki.

Życie w Sieci czy odcięcie się od cywilizacji? Najlepiej chyba wybrać coś pomiędzy, korzystając z dobrodziejstw zarówno jednego, jak i drugiego sposobu na rzeczywistość. Przynajmniej dopóki wybór ten jeszcze istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz proszę kod z obrazku w polu powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>