PIT 28

Obywatele Polski najczęściej wybierają PIT-37, ale prócz niego spotkać można jeszcze wiele innych formularzy. Należy do nich PIT 28, służący do innego rozliczenia się z fiskusem.

Co wyróżnia PIT 28

Podatnik może rozliczyć się z fiskusem właściwie na dwa sposoby. Korzystając z ryczałtu lub dzięki podatkowi liniowemu. Formularz PIT-28 przeznaczony jest właśnie dla ryczałtowców.

Dla kogo PIT 28

Formularz PIT 28 jest dla podatników, którzy chcą rozliczać się za pomocą ryczałtu i którzy prowadzili w minionym roku podatkowym pozarolniczą działalność gospodarczą pod postacią jednoosobowej firmy, spółki cywilnej osób fizycznych, spółki jawnej osób fizycznych. Również tyczy się tych, którzy uzyskali korzyść majątkową z racji umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz z powodu działalności gospodarczej nie będącej działalnością rolniczą.

Dodatkowe informacje o PIT 28

PIT 28 nie ma opcji rozliczania się ze współmałżonkiem. Również nie można go rozliczać podatnik jako osoba samotnie wychowująca dziecko. W zakres PIT 28 nie wchodzi ulga prorodzinna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz proszę kod z obrazku w polu powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>