PIT 37

Używając druku PIT-37 wykonuje rozliczenie podatkowe większość osób. Wybierają go ci, którzy w ostatnim roku rozliczani byli przez płatnika.

PIT-37 to zeznanie na temat wysokości dochodu, a przychody w nim wykazywane są opodatkowane na zasadach ogólnych. To najpowszechniejsza deklaracja.

Formularz PIT 36 - rozlicz się online

Kto wypełnia PIT 37?

Obywatele, którzy w minionym roku podatkowym nie imali się pozarolniczej działalności gospodarczej, otrzymali dochód w Polsce m.in. z tytułu wynagrodzeń pracowniczych, emerytur i rent, zasiłków, stypendiów, przychodów z praw autorskich

PIT-37 a rozliczenie małżonków

Małżonkowie mogą dokonać deklaracji podatkowej wspólnie na PIT 37. Lecz nie mogą tego uczynić na jednym formularzu jeśli nie posiadają wspólnoty majątkowej oraz w wypadku, gdy brali ślub w trakcie roku.

Ulgi podatkowe w wypadku PIT 37

PIT-37 to najpowszechniejsze narzędzie podatkowe i pozwala na odliczenie ulg podatkowych, np.: ulgi prorodzinnej, rehabilitacyjnej, internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz proszę kod z obrazku w polu powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>