PIT 38

Dla kogo jest PIT 38

PIT-38 powinni wypełnić ci podatnicy, którzy w roku 2014 mieli przychody z uwagi na sprzedaż papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych, udziałów w spółkach posiadających osobowość prawną.

PIT-38 również dla udziałowców

PIT-38 przysługuje także tym podatnikom, którzy uzyskali przychody od wzięcia udziału w spółkach o osobowości prawnej lub wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład w formie niepieniężnej w innym kształcie niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.

PIT-38 a podatek nieprogresywny

Powinniśmy wiedzieć, że PIT-38 jest związany z podatkiem nieprogresywnym, innymi słowy stałym, o wysokości 19%. Wynika z tego, że PIT-38 nie posiada kwoty wolnej od podatku.

Jak powinno wypełniać się PIT-38

PIT 38 w kwestii wypełniania wygląda tak samo, jak reszta formularzy. Formularz można wypełnić metodą tradycyjną, pobierając druk z urzędu skarbowego, lub ściągnąć za darmo program PITy 2014/2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz proszę kod z obrazku w polu powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>