Ile wynosi 1%

Przy rozliczeniu rocznym istnieje możliwość, abyśmy przekazali 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przekonajmy się, ile taki 1% może dać dobra dla społeczeństwa!

Jak oddać 1%?

W Internecie ogłaszają się wszelkie organizacje, na które można przekazać 1%. Gdy już wybierzemy odpowiednią organizację, pozostaje wpisanie jej numeru KRS na formularzu PIT. Najlepszym wsparciem w tej kwestii są programy do PITów.

Polska moralność w statystykach

Przekazując 1% wcale nie powinniśmy się wstydzić, że za bardzo się wyróżniamy. Ilość podatników, którzy w deklaracji podatkowej za rok 2011 przekazali 1% wynosi ponad 11 mln. To 33% wszystkich pełnoprawnych podatników. Uzbierali łącznie 411 mln zł. Odważmy się być szybsi od sąsiada, niedługo on będzie chciał być taki, jak my. Wielce prawdopodobne jest, że w tym roku liczba podatników przeznaczających podatek 1 procent wzrośnie do 70%.

Kto korzysta z 1%?

Organizacje Pożytku Publicznego działają na rzecz potrzebujących. Potrzebujący to nie tylko dotknięci przez zły los obywatele, ale również zwierzęta oraz instytucje kulturalne. Każdy Polak znajdzie więc coś dla siebie.

Ile tak naprawdę daje 1%

Kwota roczna z 1% od podatnika to około 40zł. Za 40zł można kupić książkę lub płytę muzyczną. Ale rzadko kiedy wykorzystujemy 40zł w tak pożyteczny sposób. 40zł w skali roku to 10 gr dziennie. Musielibyśmy więc przez dwa dni zbierać na paczkę zapałek. 3zł na miesiąc to jedna cola mniej, a możemy w sposób czynny wesprzeć nasze ideały.

Pomoc prawie nic nie kosztuje. Dzięki 1% Twoja obecność w społeczeństwie stanie się widoczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz proszę kod z obrazku w polu powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>